Przejdź do treści

Menu

Adres: Kocudza Druga 59, 23-304 Dzwola

Telefon/Fax:881 799 703

E-mail:kultura@dzwolaok.pl

21 kolejka należała do ISKRY!!!

Cień

21 kolejka należała do ISKRY!!!

Miniony weekend był nasz i to nie ulega wątpliwości. Wicelidera odprawiliśmy z kwitkiem z własnego boiska, seniorki 330 km dalej w Brzezince zdobywają swoje pierwsze ligowe punkty a juniorki kończą rozgrywki sezonu na fotelu wicelidera.

Seniorzy – Lublin Klasa A Grupa I vs GKS Płomień Trzydnik Duży 3:2

W niedzielę w ramach rozgrywek Lubelskiej klasy A grupy I, drużyna Iskry gościła na własnym boisku drużynę GKS Płomień Trzydnik Duży. Ekipa gości przyjeżdżała do Krzemienia jako niepokonana drużyna w rundzie wiosennej i niewątpliwie chciała podtrzymać swoją passe. Mecz rozpoczął się nie tak jak do tego Iskra przyzwyczaiła. Pierwsze minuty meczu… i goście wychodzą na prowadzenie, gdzie w ostatnich 5 meczach to Iskra była drużyną która pierwsza strzelała bramkę. W 7 minucie po raz ostatni w swojej przygodzie z Iskrą Leszek Pachuta opuścił boisko i zamknął klamrą rozdział pod tytułem zawodnik „Iskra Krzemień”. Leszek został pożegnany przechodząc przez szpaler złożony z zawodników obu ekip. Iskra starała się odrobić straty i udało się to za sprawą Sebastiana Dąbka w 17 minucie. W 31 minucie meczu Hubert Myszak lobem wyprowadza Iskrę na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą goście mieli okazję do wyrównania z rzutu karnego, lecz piłka uderzona przez zawodnika z Trzydnika wylądowała na poprzeczce. Do gwizdka kończącego pierwszą połowę utrzymał się wynik 2:1. Na drugą połowę obie ekipy wyszły z motywacją i zaangażowaniem. Trzydnik więcej utrzymywał się przy piłce i starał się prowadzić grę, lecz akcje ofensywne zawodników z Krzemienia sprawiały większe zagrożenie. W 65 minucie przyznany rzut wolny dla Iskry wykorzystał ponownie Hubert Myszak, oddając strzał który musnął mur zawodników gości, co sprawiło że piłka zmieniła swoją trajektorie lotu i znalazła drogę do bramki tuż przy słupku. 3:1 i zawodnikom z Trzydnika przed oczami stanęła wizja pierwszych straconych punktów na wiosnę. W 80 minucie goście ponownie stanęli przed szansą trafienia z 11 metrów, tym razem wykorzystując swoją szansę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. 3:2 to końcowy wynik spotkania.

Seniorki – Trzecia Liga Kobiet Grupa 4 vs Iskra Brzezinka 2:1

Nasze dziewczyny wygrywają na gorącym terenie w Brzezince. Grając cofnięte, broniąc bramki czekały na kontry. Już na początku meczu rzut rożny wykonany przez Agatę Abram posłany na główkę Natalii Białek, wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie. Pięć minut później kolejna akcja naszych Iskierek. Po kontrze, Agata Abram sam na sam spotkała się z bramkarką gospodarzy. Jednak tym razem okazała się lepsza golkiperka z Brzezinki. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze wyrównują na 1:1 po przypadkowym golu po zderzeniu się naszego bramkarza z naszym stoperem. Drużyna nie załamuje się i gra swoje. W drugiej połowie wychodzi po raz kolejny na prowadzenie po kontrze. Bramkę strzela Agata Abram po asyście Karoliny Ksykiewicz. Karolina strzela bramkę również w drugiej połowie lecz sędzia liniowy dopatruje się spalonego. Ostateczny wynik spotkania 2:1 dla Iskry.

Trampkarki – C1 Trampkarz Liga Wojewódzka Juniorek vs Izabella Puławy 2:2

Podział punktów w Puławach na zakończenie ligi juniorek . Nasze Iskierki remisują z ŻKS Izabella Puławy 2:2 po bardzo zaciętym spotkaniu. Dziewczyny kończą ten sezon na wysokim 2 miejscu, nie kończą jednak gry ponieważ przyszedł czas na przygotowania do finałów Wojewódzkich Mistrzostw LZS, które odbędą się już 5 czerwca w Krzemieniu.

Skrót meczu w linku poniżej ( materiały udostępnione ze strony fb klubu ŻKS Izabella Puławy)

Drukuj

Powrót
Do Góry