Przejdź do treści

Menu

Adres: Kocudza Druga 59, 23-304 Dzwola

Telefon/Fax:881 799 703

E-mail:kultura@dzwolaok.pl

Podsumowanie 22 kolejki

Cień

Podsumowanie 22 kolejki

Los nie był dla nas tak łaskawy podczas ostatniej 22 kolejki. Po poprzednim weekendzie pełnym zwycięstw przyszedł czas na porażkę. Niestety tak się stało zarówno w przypadku drużyny seniorów jak i seniorek.

Seniorzy – Lublin Klasa A Grupa I vs Tęcza Kraśnik 1:2

W sobotę, w ramach rozgrywek Lubelskiej klasy A grupy I, drużyna Iskry udała się do Kraśnika, aby w ligowym starciu zmierzyć się z miejscową Tęczą Kraśnik. Obie ekipy od samego początku chciały narzucić swoje tempo i starać się kontrolować spotkanie. Pierwsza połowa to dobra i wyrównana gra obu ekip. Zarówno Tęczą jak i Iskra miały swoje okazję do strzelenia bramek lecz w każdej z tych akcji brakowało czegoś, co pozwoliło by umieścić piłkę w siatce. Pomimo braku bramek w pierwszych 45 minutach emocji nie brakowało zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Taka gra mogła nam mówić że ten mecz nie zakończy się bezbramkowym rezultatem. W drugiej połowie goście zaczęli delikatnie przeważać na polu gry i to oni stwarzali więcej sytuacji na boisku. W 61 minucie stało się to na co wszyscy czekali, czyli padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Na nasze nieszczęście jednak zdobyła ją ekipa z Kraśnika. Po tej bramce Tęcza poczuła krew i starała się rzucić do jeszcze większego ataku. Iskra natomiast podrażniona brakiem bramek również nie pozostawała dłużna i zmotywowała się do jeszcze lepszej gry. Jednak to Tęcza w 72 minucie zdobyła drugą bramkę, bezpośrednio z rzutu wolnego w samo okienko bramki. Po tej sytuacji gospodarze delikatnie zwolnili tempa a Iskra podjęła rękawice i starała się zniwelować straty oraz dogonić rywala. W 82 minucie po wrzucie z autu nadzieję dla Iskry dał Łukasz Piecyk, który zdobył bramkę dającą szanse na chociażby jeden punkt wywieziony z trudnego terenu. Końcówka meczu to już gra na chaos. Goście rozbijali nasze ataki i próbowali kontrować. W doliczonym czasie gry nasz piłkarz zatrzymał jedną z kontr piłkarzy Tęczy. Sędzia nie miał w zamiarze dyktować rzutu wolnego, lecz innego zdania był arbiter boczny który zasygnalizował nieprzepisowe zagranie naszego zawodnika. Po konsultacji obu sędziów, arbiter główny spotkania podyktował rzut wolny a naszego zawodnika ukarał czerwoną kartką. Oberwało się także naszemu bramkarzowi który po całym zajściu również musiał opuścić boisko z czerwoną kartką. Takim sposobem mecz zakończyliśmy w 9, a wynik spotkania nie uległ już zmianie. Ostateczny wynik, 2:1. Pomimo porażki był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i napsuli krwi rywalom przez te 90 minut.

Seniorki – Trzecia Liga Kobiet Grupa 4 vs Puszcza Niepołomice 1:5

Niestety naszym seniorkom również zabrakło szczęścia w tej kolejce. Po ostatniej wygranej w Brzezince i dobrych nastrojach pierwszą połowę zagrały rewelacyjnie. Bez podstawowych dwóch stoperów, remisują do przerwy 1:1. Na przerwę schodziły pełne nadziei w sukces bo wychodziło wszystko to co zakładały przed meczem. Po przerwie wymuszone zmiany spowodowały że nic już nie działało tak jak wcześniej. Jeszcze na początku drugiej połowy pojawiła się doskonała wręcz 100% procentowa sytuacja by wyjść na prowadzenie i kontrolować grę do końca meczu. Niestety część zawodniczek zapomniała o założeniach, szukając bramek na siłę, odsłaniały przestrzenie dla rywalek w obronie bez asekuracji koleżanek co spowodowało, że mocna drużyna z Puszczy wykorzystywała nasze błędy strzelając kolejno bramki. 

Drukuj

Powrót
Do Góry