Przejdź do treści

Menu

Adres: Kocudza Druga 59, 23-304 Dzwola

Telefon/Fax:881 799 703

E-mail:kultura@dzwolaok.pl

Podsumowanie 23 kolejki

Cień

Podsumowanie 23 kolejki

W Iskrze jak na rollercoasterze. Po weekendzie porażek, przyszedł czas weekend zwycięstw.

Seniorzy – Lublin Klasa A Grupa I vs KS Unia Wilkołaz 3:1

W niedzielę, w ramach rozgrywek Lubelskiej klasy A grupy I, drużyna Iskry na własnym boisku podejmowała ekipę Unia Wilkołaz. Od początku meczu Iskra narzuciła własne tempo i kontrolowała mecz. Kwestią czasu było kiedy padnie pierwsza bramka. A na nią musieliśmy czekać do 22 minuty kiedy to Hubert Myszak indywidualną akcją z prawej strony boiska ograł przeciwników i precyzyjnym strzałem wyprowadził Iskrę na prowadzenie. Niewiele później bo w 29 minucie na 2:0 trafienie zdobył Łukasz Piecyk który musnął piłkę po dalekim wrzucie z autu Dawida Bieleckiego. Na samym początku sam arbiter główny nie był pewny czy bramka została zdobyta w prawidłowy sposób, lecz po konsultacji z sędzią liniowym bramka została uznana. Mocne tempo Iskry utrzymywało się do końca pierwszej połowy. Ekipa gości próbowała jakimś sposobem dostać się pod naszą bramkę lecz wszystkie próby były udaremniane przez naszych zawodników. Rezultat 2:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie sytuacja na boisku zaczęła się delikatnie wyrównywać. Goście zaczęli dochodzić do głosu stwarzając sobie pojedyncze akcje ale Iskra nie składała broni i starała się zdobyć kolejne trafienie i takich sytuacji stworzonych przez naszą drużynę było sporo. Brakowało dokładności i trochę szczęścia a wynik na pewno byłby inny. W doliczonym czasie gry goście odsłonili się już całkowicie, co wykorzystała Iskra wyprowadzając kontrę, którą na bramkę zamienił Michał Blacha. W ostatniej akcji meczu Wilkołaz zdobył honorowe trafienie po strzale odbitym od głowy naszego zawodnika, który wylądował w samym okienku bramki. Ostateczny wynik, 3:1.

Seniorki – Trzecia Liga Kobiet Grupa 4 vs Inter Gnojnica 3:1

Ważny i emocjonujący do końca mecz rozegrany w niedzielne południe, który nasze Seniorki wygrywają po ciężkiej walce przez większość meczu w dziesiątkę po otrzymanej przez kapitan czerwonej kartce.

Przebieg meczu w skrócie:

pierwsza bramka dla Iskry na 1:0 w wykonaniu Wiktoriai Poździk (asysta Marlena Skibińska )

czerwona kartka nasza kapitan Joanna Chmiel i karny dla gości, który broni nasza bramkarka Magdalena Majcher popisując się piękną paradą.

ataki gości i wyrównują 1:1 po rzucie rożnym w zamieszaniu bramkowym pod naszą bramką

II połowa i druga bramka dla Iskry na 2:1 Łucja Zygmunt (asysta Wiktoria Poździk)

trzecia bramka dla Iskry na 3:1 Wiktoria Poździk (asysta Agata Abram po rzucie rożnym)

czerwona kartka dla trenera gości Inter Gnojnica

Swoje rozgrywki w rundzie wiosennej w ubiegły weekend na meczu wyjazdowym z Perłami Lublin rozpoczęła nasza najmłodsza drużyna orliczek. Przypominamy że w tej kategorii wiekowej nie prowadzi się tabel.

W sobotę zaś sezon 2023/2024 zakończyła na własnym boisku drużyna Juniora Starszego rozgrywając swój ostatni mecz z drużyną Ruch Ryki.

Drukuj

Powrót
Do Góry