Przejdź do treści

Menu

Adres: Kocudza Druga 59, 23-304 Dzwola

Telefon/Fax:881 799 703

E-mail:kultura@dzwolaok.pl

Szpaler na pożegnanie

Cień

Szpaler na pożegnanie

19 maja 2024 roku dla Iskry zakończyła się pewna epoka. Każdemu prawdziwemu zawodnikowi, trudno jest przestać grać w piłkę a decyzję o zakończeniu odwleka tak długo jak tylko się da, niestety czas jest nieubłagalny i tak również było w tym przypadku. Moment zawieszenia butów na kołku jest trudny tak zwyczajnie dla kogoś kto całe swoje serce zostawia na boisku. Po 32 latach zakończenie swojej kariery piłkarskiej ogłosił Leszek Pachuta- lider, kapitan, legenda w każdym calu. Człowiek, dla którego Iskra to zdecydowanie więcej niż tylko Klub, człowiek który pierwszy przychodzi na myśl gdy w lokalnej społeczności wymienisz nazwę Iskra Krzemień, nieodłączny „element” drużyny. Kapitan, zawsze gotowy do gry i walki na boisku. Oddany żółto-czerwonym barwom przez całą swoją karierę.

W niedzielne popołudnie już po raz ostatni Leszek założył koszulkę z żółto-czerwonym herbem i zagrał swój ostatni mecz ligowy w barwach Iskry mierząc się z wiceliderem sezonu 2023/2024 Płomień Trzydnik Duży. Symbolicznie w 7 minucie przez lata  grając z 7 na koszulce opuścił murawę i przekazał opaskę kapitana drużyny Danielowi Kaproniowi. Piłkarze obu drużyn pożegnali kolegę szpalerem przy brawach licznie zgromadzonych kibiców.

Gdy emocje po meczu ligowym opadły na boisku zrobiło się „oldbojowo”. Przedstawiciele obecnego Zarządu Klubu w ramach podziękowań wręczyli byłemu już zawodnikowi pamiątkowy puchar oraz koszulkę z podpisami byłych i obecnych zawodników i działaczy Klubu. Następnie obecna drużyna seniorska zmierzyła się towarzysko z byłymi już zawodnikami Iskry. Wynik 5:4 dla Oldbojów. Cieszymy się, że tak wiele osób pozytywnie odpowiedziało na nasze zaproszenie ( byli członkowie Zarządu, trenerzy, działacze, sympatycy, kibice i zawodnicy) by móc być razem z Leszkiem  w tym szczególnym dniu i powspominać minione lata podczas wspólnego grillowania.

W imieniu całej społeczności Klubu dziękujemy za niezliczoną ilość meczy oraz bramek dla Iskry, za lata poświęceń, ciężkiej pracy i wysiłku oraz za zaangażowanie i masę wspólnych wspomnień. Dziękujemy Leszku za to, że przez lata byłeś i mamy nadzieję, że nadal pozostaniesz dobrym duchem drużyny i całego Klubu. Powodzenia!!!

Drukuj

Powrót
Do Góry